Kachna #1 Číňané jsou tady!

Číňané jsou tady! Po hedvábné stezce doharcovali až do matičky Prahy a brzy nás zaplaví svými levnými podprsenkami, auty a rýžovary. Musíme se přestat kamarádit s dalajlámou, protože jinak u nás nepostaví maglev z Prahy do Brna a nebudou si brát půjčky od Homecreditu. Nebudou k nám jezdit pravidelnou linkou přímo z Šanghaje, odplivávat si na Václaváku a nakupovat v Pařížské.

Jak se v té situaci vyznat? Není kachna jako kachna. To ví každý, kdo byl někdy v české čínské restauraci nebo si četl noviny. Kungpao se neudělá přisypáním buráků a stejně tak se dobrá pekingská kachna nepřipraví z té v akci v supermarketu. Ale jak poznat tu pravou bez dlouhého cestování do Pekingu a tlačení se ve frontě do slavné restaurace na Wangfujing?

Skutečně se Číňani nezajímají o lidská práva? Tak proč potom čínská sociální média přetékají stížnostmi proti režimu? Jsou Číňané ti nejpracovitější lidé na planetě, kteří nás jednou předhoní úplně ve všem? Tak proč se o mladých Číňanech říká, že jsou rozmazlení a leniví? Dotáhnou to Číňané jednou na šéfa zeměkoule? Tak proč se bojí, že jednou nebudou mít čím zatopit pod kotlem?

Pokud se mezi těmi kachnami chcete trochu zorientovat, čtěte dál!